Çiğ Köftenin Faydaları Nelerdir?

Geleneksel lezzetlerimiz arasında yer alan çiğ köftenin faydaları azınsanmayacak derecede fazladır. İçerisinde bulundurduğu faydalı besinler sayesinde bağışıklığı güçlendirmenin yanında kilo alımının da önüne geçiyor. Geçmişte etli çiğ köfte olarak tanıdığımı bu lezzet içerisine konulan etin yasaklanmasıyla daha sağlıklı ve hızla tüketilen bir lezzete dönüşmüştür. Pek çok bilim insanın birçok faydasının bulunduğunu söylediği köftenin faydalarını sizler için sıralayacağız;

1- Çiğ Köfte Kilo Vermeyi Kolaylaştırır

İçerisinde barındırdığı bulgur suyla ıslatılarak yoğrulmaktadır. Bulgur mide içerisinde de şişmeye devam ederek uzun süreli tokluk hissiyatının oluşturur. Çiğ köfte yüksek lif içeren yapısı ile sindirimi düzenleyerek kilo vermek isteyenlerin bir numaralı lezzeti haline dönüşmektedir.

2-Çiğ Köfte Kolesterolü Düşürür

İçerisinde bulundurduğu kırmızıbiber(A,C) ve pul biber(C,E) gerekli A, C ve E vitaminleri vücuttaki kötü kolesterolü düşürmede oldukça fayda sağlıyor. Kırmızıbiber aynı zamanda kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini de azaltmaktadır. Çiğ köftenin düzenli tüketimi sonucu vücut A, E ve C vitamini depolamaktadır. Bu da kötü ve yüksek kolesterol değerlerini düşürmektedir. Çiğköfte yararları içerisinde bulunan ceviz ise vücuttaki kanın pıhtılaşmasının önüne geçmektedir.

3- Çiğ Köfte Folik Asit İçerir

Folik asit nedir? Bir diğer adı pteroylmonoglutamic asittir. B9 vitaminin doğal olarak bulunan şeklidir. Bir insanın günlük olarak en az 400 mcg folat alması önerilmektedir. Özellikle hamilelik, emzirme dönemi veya karaciğer hastalıklarında vücudun ihtiyaç duyduğu folik asit miktarı artmaktadır. Çiğ köftenin ham maddesi içerisinde kullanılan bulgurda folik asit oranı oldukça yüksektir. Çiğ köfte bu sayede hamilelik ve emzirme dönemlerinde kadınlara folik asit takviyesini sağlamaktadır.

4- Çiğ Köfte Kanserden Korunmanıza Yardımcı Olur

Çiğ köfte içerisinde bulunan kırmızıbiber ve domates rengini likopenden alır. Kansere karşı en büyük silah olan likopen insan vücudunda kötü hasatlıklara karşı savaşan antioksidandır. Bu sayede çiğ köfte tüketildiği durumda vücuda yüksek oranda likopen takviyesi vermektedir.

5- Çiğ Köfte Grip Olma Olasılığını Azaltır

Evet yanlış duymadınız çiğ köfte grip olma olasılığını düşürmektedir. Bunun başlıca nedeni ise bağışıklığı güçlendirici besinleri içerisinde bulundurmasıdır. İçerisinde bulundurduğu yüksek miktarlı A, C, E vitamini, soğan ve sarımsak sayesinde vücuda sunmuş olduğu lezzetin yanında doğal bir antibiyotik vererek bağışıklığı güçlendirir.

Tabii çiğköfte faydaları olarak sıraladığımız bu bilgileri en çok etkileyen ise çiğ köftenin raf ömrüdür. Taze olarak tüketilen her besinden fayda sağlayabileceğiniz gibi bayatlamış bir besinden de bir o kadar zarar görebilirsiniz. Bu nedenle bir çiğ köftenin saklama ömrü en fazla 3 gün olmalıdır. Hijyen koşulları altında üretilmesi son derece önemlidir. Kuru ve sıcak olmayan bir ortamda muhafaza edilmesi çiğ köfteyi her zaman daha sağlıklı kılacaktır.

İsotto Çiğköfte katkı maddesi kullanmadan, en kaliteli malzemeleri özenle seçilerek oluşturduğu muhteşem lezzetiyle, müşterilerinin keyif alarak tüketebileceği ürünleri eşsiz mağaza konseptleri ile birleştirerek hem göz doygunluğu hem de damak doygunluğunu bir arada sunuyor. Günden güne büyüyen İsotto Çiğköfte ile işinin patronu olmak artık çok kolay. Aşağıda bulunan başvuru formunu doldurarak fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.

Bayilik Bilgi Formu İçin Tıklayın