Çiğ Köfte Kaç Kalori?

Çiğ köfte dürüm en çok sevilen aperitif yiyeceklerin başında ilk sırada yer alıyor. İçeriğindeki zengin maddeler sayesinde oldukça sağlıklı bir besindir. Sağlıklı bir besin ve yapımında kullanılan malzemelerin kolay bulunur ve ekonomik fiyatlı olması pek çok insan tarafından bir numaralı tercih sebebi olmaktadır. Tabii bu sık tüketimin ardından gelen tek soru ise çiğ köfte kaç kalori? Sorusu oluyor. Çiğ köfte kaç kalori diye soranlar için aslında tek bir cevap vermek mümkün değildir. Çiğ köftenin birbirinden farklı türleri bulunmaktadır. Bu türlere göre elbette kalori oranları değişiklik göstermektedir.

Çiğ Köfte Dürüm Kaç Kalori?

Birbirinden sağlıklı besinleri İçerisinde bulunduran Çiğ köfte tüketildikten sonra mideyi rahatsız etmeden oldukça kolay sindirilmektedir. Bir çiğ köfte dürüm kalori nezdinde bakıldığında içerisinde en çok ön plana çıkan bulgur ve lavaştır. Bulgur ve lavaş karbonhidrat değerleri yüksek besinlerdir.

1 sıkım etsiz çiğ köfte 30gr gelmektedir. Bu da 55 kalori ediyor. 1 etsiz çiğ köfte dürüm yaklaşık 100gr meydana gelmektedir. Bu da yaklaşık 181 kalori ediyor. Bir porsiyon çiğ köfte ise 200gr kadardır. Bu da 361 kalori etmektedir.

100gr etsiz çiğ köfte dürüm üzerinden değerlendirme yapacak olursak diğer besin kaynaklarını da şu şekilde sıralayabiliriz.

100gr çiğ köfte 30,23 Karbonhidrat (g) içermektedir. Aynı zamanda 9gr lif bulunmaktadır. 100gr çiğ köfte 6.1 Protein (g) içermektedir. 100g çiğ köfte 13,46 Yağ(g) içermektedir. En sevilen özelliği ise dürüm çiğ köfte içerisinde kolesterol bulunmamasıdır. 100gr çiğ köfte günlük A,C, Potasyum, Kalsiyum ve Demir ihtiyacını belirli ölçülerde karşılamaktadır.

Çiğ Köfte Kilo Aldırır mı ?

1 porsiyon çiğ köfte kilo yapar mı? sorusu pek çok insanın en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Yukarıda da yazdığımız gibi bir porsiyon çiğ köfte 361 kaloridir. Orta kalorili ürün grubu arasında yer aldığından tüketildikten sonra elbette spor yapılmasında fayda vardır.

1 porsiyon çiğ köfte sürekli tüketilmesi durumunda kilo alımına sebebiyet verir. Günde en fazla bir porsiyon haftada ise en fazla 3 porsiyon tüketilmelidir. Unutmayınız ki her besin fazla tüketiminde kilo aldırır.

1 Porsiyon çiğ köfte az tüketilmesi durumunda kilo aldırmaz. Ancak dediğimiz gibi fazla tüketilirse kilo aldırır. 361 kaloriye sahip bir porsiyon çiğ köfte tüketildikten sonra koşma, hafif tempolu yürüme veya yüzme gibi sporlarla hemen yakılabilir.

Lezzetiyle Parmak Isırtan Çiğ Köfte Şimdi Emin Ellerde!

İsotto Çiğköfte olarak siz değerli müşterilerimize taze ve doğal ürünlerle lezzetine doyum olmayan çiğ köfteleri sunmaktan şeref duyuyoruz. Çiğ köfteleri sizlere sunarken hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz. Bizim için en değerli yol müşterilerimizin en doğal yöntemlerle lezzetli çiğ köfteye kavuşmasıdır. Günden güne büyüyen bayiliklerimizle adımızı Türkiye’nin her noktasına tanıtmayı hedefliyoruz. Düşük çiğ köfte bayilik fiyatlarımızla yeni girişimcileri aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Kendi işinizin sahibi olmak için hemen bizi arayın sizi süreç hakkında detaylı bilgi sahibi yapalım.

Bayimiz Olmak İçin Tıklayın.